+48 511 565 134
batubatawnetrza@gmail.com

Blog

HomeCoach designCOACH DESIGN – Określenie swoich potrzeb podstawą do planowania domu marzeń.

COACH DESIGN – Określenie swoich potrzeb podstawą do planowania domu marzeń.

           Najważniejsze przed rozpoczęciem pracy z projektantem jest określenie swoich potrzeb i marzeń.  Przemyśleć jak chcemy by wyglądało nasze życie , jak będziemy funkcjonować naszym domu mieszkaniu? Ile członków rodzimy musi pomieścić wnętrze, czego potrzebuje każdy z nich? Największym błędem jest skupianie się tylko na sferze estetycznej, prowadzi ono do tego że wnętrze jest ładnym obrazkiem kompletnie do nas nie pasującym i już po kilku miesiącach mieszkania pojawia się potrzeba zmian bo nie ma gdzie pochować butów wszystkich członków rodziny i wchodząc do domu potykamy się o stertę obuwia, bo przydał by się stolik śniadaniowy na szybkie poranne posiłki , a tak wszyscy idą jeść do salonu i kanapa jest już cała w dżemie, a podobał nam się taka stylowa jasna jak z gazety, a teraz ta piękna kanapa jest zaścielona kocem by się nie brudziła.
           Poniżej kila pytań które warto sobie przeanalizować przed spotkaniem z projektantem, a także, a może i przede wszystkim jeśli samemu planujesz zaprojektować, odświeżyć swoje wnętrze?

JAK JEST

  1. Co obecnie nie pasuje Ci w Twoim mieszkaniu, co ci zawadza?
  2. Jakie problemy w codziennym funkcjonowaniu chciałabyś rozwiązać?
  3. Na co brak Ci miejsca?
  4. Spójrz na swoje mieszkanie i przeanalizuj które meble, dekoracje budzą twoje pozytywne, a które negatywne emocje i dlaczego?

JAK POWINNO BYĆ

  1. Jaki efekt chcesz osiągnąć?
  2. Co cię inspiruje, napędza?
  3. O czym marzysz?
  4. Jak widzisz swoją przyszłość, swój piękny  nowy dom ? Skup się przede wszystkim nie tylko na wystroju ale na wizji/obrazku Siebie i swojej rodziny we wnętrzu.
              Rozwijając kwestę ostatniego podpunktu. jeśli np. lubisz czytać książki to nie myśl – muszę wstawić regał ale wyobraź sobie przestrzeń w jakiej  czytasz książkę. Czy jest jasna, czy  ciemna z nastrojowym  światłem? Czy najwygodniej Ci jak zanurzysz się w fotelu z podnóżkiem czy może czytasz w łóżko?  Wówczas będziesz wiedzieć gdzie masz wstawić taki regał i jaką aura go otoczyć. Czasami warto zacząć od szczegółów bo one najwięcej o nas mówią.Taka analiza rozwiąże wiele problemów i wątpliwości i pomoże zaprojektować dom w 100% dopasowany do Ciebie. Zwłaszcza że większość osób nie ma spójnej wizji swojego domu ,a na ogół składa się ona z „obrazków” w naszej głowie, wyobrażeń tego jak będziemy spędzać w nim czas, jak będziemy ubierać dzieci do szkoły, biesiadować przy spólnym stole, a może robić imprezy przy obszernej sofie.

 Dom powinien być dla nas a nie my dla domu.

           Ma być oczywiście piękny ale Nasz – pomagać nam w codziennym życiu, ułatwiać je a nie utrudniać. Nie obciążać nadmiernym sprzątaniem. Być taki by wszystko czego potrzebujemy było pod ręką, a po pracy być ostoją relaksu która sprawia że wracamy do domu i uśmiechamy się, że w końcu jesteśmy w dom i że to że musimy ugotować obiad i zrobić pranie to nie problem bo mamy kuchnię w której czujemy się jak Nigella Lawson, a pranie to nie problem bo nie zwala ono podłogi w łazience tylko leży w koszu na pranie i czeka na swoją kolej. Takiego domu życzę Wam wszystkim !

Sorry, the comment form is closed at this time.